Nie zmienimy partnera

Randki internetowe pozwalają nam na daleko idącą selekcję osób, z którymi będziemy się spotykać. Trzeba jednak pamiętać, że portal randkowy to nie sklep internetowy z partnerami i partnerkami.

Wszystkie mechanizmy dopasowania partnerskiego czyli  filtry, za pomocą których odnajdujemy osoby „chce mieć dzieci” czy „lubi podróże”, oferują nam tylko ogólne informacje o partnerze, często bardzo wybiórcze. W efekcie tego czasami odnajdujemy się w takiej samej pozycji, jak w klasycznych związkach, czyli zainteresowani zmianą partnera. Nie jest to właściwy krok.

Kompromisy to nie budowa nowego partnera

Człowiek może zmienić swoje zachowanie, ale nie zmieni swojego charakteru. Normalne jest to, że dla związku jesteśmy w stanie pójść na jakieś kompromisy, bo zawsze trzeba umieć się dopasować do potrzeb drugiej osoby. Jeśli jednak będziemy wymagali od drugiej osoby, żeby się diametralnie zmieniła, może nam się to udać i jest to wtedy najgorszy scenariusz.

W jego efekcie unieszczęśliwimy bowiem partnera, który w związku będzie się czuł źle. A my sami możemy w końcu dojść do wniosku, że to już nie jest ta osoba, która nas interesowała na początku. W związku fundamentem musi być akceptacja wszystkich cech charakteru naszego partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *