Sposoby na wymianę pieniędzy online

Chcąc wymienić pewną gotówkę na inną walutę odruchowo udajemy się do kantorów. Są to miejsca, które w Polsce dostępne są od prawie 20 lat, przez co ludzie zdążyli zakorzenić w swojej świadomości, że jest to najlepszy sposób na bezproblemową wymianę złotówek na dowolną inną walutę. Niemniej jednak łatwo zauważyć, że kantory bardzo się od siebie różnią. Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach prowizja jest ustalana bezpośrednio przez danego właściciela kantoru na której on zarabia.

Im większa zostanie naliczona prowizja to tym więcej wydamy na to pieniędzy, co staje się dla nas niekorzystne. Mimo to kantory stacjonarne mają jeszcze inne zalety, które powodują, że tak chętnie z nich skorzystamy. Jedną z nich jest zaufanie jakie w nas wzbudzają, gdy wchodząc do takiego kantoru po drugiej stronie szyby widzimy prawdziwą osobę i faktycznie otrzymujemy pieniądze do rąk. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, rynek wymiany walut także poszedł do przodu i obecnie nie jest to jedyna forma z jaką możemy się spotkać.

Kantor online – wygodne rozwiązanie

Na rynku internetowym pojawiły się także platformy określane jako kantor online. Działają on w podobny sposób ich stacjonarne odpowiedniki, czyli pozwalają nam na wymianę gotówki. Mimo to cały proces przebiega w odmienny sposób.

Aby skorzystać z takiej formy waluty online, należy po pierwsze zarejestrować swoje konto i potwierdzić je dowodem osobistym, a następnie dokonać transakcji z innym klientem tej platformy, które akurat wystawił na sprzedaż pewną część pieniędzy w danej walucie jaka nas interesuje. Można więc powiedzieć, że działa to na zasadzie giełdy. Niemniej jednak kurs walut online w stosunku do kursu walut w kantorach stacjonarnych jest znacznie korzystniejszy, gdyż tutaj nie doliczamy poszczególnych prowizji dla właścicieli kantorów, tylko obie strony chcą jak najbardziej zaoszczędzić na kosztach transakcji.

Co więcej kantor internetowy jest także o wiele szybszy, ponieważ aktualnie standardem jest to, że wszystkie pieniądze przelewane są w trybie natychmiastowym. Dzięki temu już po kilku chwilach od zatwierdzenia transakcji otrzymujemy je na swoje konto walutowe.

Porównując kantor stacjonarny z kantorem online można dostrzec jeszcze jedną dużą zaletę na korzyść tego drugiego. W obu przypadkach mamy styczność z pieniędzmi, jednakże do kantoru stacjonarnego musimy dostarczyć je osobiście co wiąże się z ryzykiem ich straty na przykład poprzez kradzież. Następnie wymienione pieniądze musimy ponownie wpłacić osobiście do banku.

W przypadku skorzystania z rozwiązania jakie oferuje nam kantor online nie mamy takiego ryzyka straty pieniędzy, a całe połączenia przesyłu jest szyfrowane dzięki czemu nie ma możliwości, aby ktoś ukradł nasze dane lub je przechwycił. Ostatecznie to co wybierzemy zależy już od naszych indywidualnych potrzeb, jednakże warto uzmysłowić sobie możliwości, jakie posiadamy w dzisiejszych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *