Różnice między kantorem internetowym a stacjonarnym

Od ponad 20 lat na polskim rynku możemy spotkać się ze stacjonarnymi rozwiązaniami, jakimi są kantory. Pozwalają nam one na wykonanie procesu jakim jest wymiana walut, dzięki czemu możemy pozyskać pieniądze, które funkcjonują w obcym kraju i korzystać z nich. Podobne usługi oferują też banki, jednakże nie bez powodu na rynku pojawiły się kantory fizyczne, gdyż na tamtą chwilę oferowały znacznie korzystniejsze kursy, dzięki czemu my sami otrzymywaliśmy większą ilość pieniędzy.

Oczywiście bez problemu można było zauważyć, że w zależności od wybranej placówki ceny także były inne, co spowodowane było innymi marżami oraz prowizjami, jakie nakładali właściciele poszczególnych placówek. Niemniej jednak takie działania dawały nam pewne poczucie bezpieczeństwa, gdyż realnie widzieliśmy drugą osobę, z którą zawieraliśmy transakcję, a także uzyskiwaliśmy pieniądze do ręki, tym samym wiedząc, że są one w ten sposób bezpieczne i że cała transakcja przebiegła pomyślnie.

Oczywiście rozwój technologii przyczynił się do zmiany patrzenia na pewne sprawy, a także zmienił ludzkie potrzeby. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, powstały platformy takie kantor internetowy często określanych mianem kantor online, które znacznie uprościły cały proces jakim jest wymiana walut online.

Nowoczesne rozwiązania – zalety

Internetowy kantor wymiany walut pozwolił nam na znaczne przyspieszenie procesu jakim jest wymiana walut online. Wszystko sprowadza się do tego, że wystarczy tylko kilka kliknięć, by już po chwili posiadać na naszym koncie walutowym upragnione pieniądze.

W praktyce takie podejście jest też znacznie bezpieczniejsze, gdyż nasze fundusze przelewane są przy pomocy szyfrowanych danych, a tym samym nie ma do nich dostępu nikt, kto nie został do tego upoważniony. Innymi słowy, nie musimy już samodzielnie udawać się w pierwszej kolejności do banku, po to by wypłacić pieniądze, a następnie iść z nimi do kantoru by tam dokonać wymiany, tym samym narażając się na ryzyko kradzieży lub rabunku.

Kantor online daje nam tą pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony w sposób bezpieczny i na pewno otrzymamy nasze pieniądze. Niektóre z tego typu firm posiadają także poświadczenie Narodowego Banku Polskiego, które podkreśla ich rzetelność oraz jakość prowadzonych usług. Jeżeli więc chcemy wymienić pieniądze, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, a z pewnością się nie rozczarujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *