Okulistyka ważną dziedziną medycyny

Rynek medyczny wciąż się rozwija, powstają nowe technologie i bezbolesne metody leczenia, także w przypadku szeroko rozumianej okulistyki. Lekarz będący okulistą nie zajmuje się jedynie badaniem i korygowaniem wad wzroku, ale również przeprowadza wnikliwe badania w kierunku chorób oczu, które w dzisiejszych czasach niestety nie należą do rzadkości.

Odwiedź centrum okulistyczne

Wciąż pędzimy naprzód, zajmujemy się robieniem kariery zawodowej, spędzamy wiele godzin przy komputerze, a dbałość o zdrowie zostawiamy niemal na sam koniec. Dopiero poważne dolegliwości, problemy z widzeniem bądź uciążliwe bóle głowy nakłaniają nas do wizyty u okulisty. Dlatego centrum okulistyczne zaprasza na rutynowe badania kontrolne, które pozwolą wyeliminować wszelkiego rodzaju schorzenia oczu. Jeżeli badania wykażą choć niewielkie zmiany, okulista będzie mógł rozpocząć leczenie na tyle wcześnie, aby wykluczyć powikłania i długotrwałe problemy ze wzrokiem.

Już dziś zapisz się na wizytę kontrolną do swojego okulisty, który nie tylko zbada wzrok pod kątem krótkowzroczności, dalekowzroczności bądź innej widocznej wady wzroku. Wykona również badania pod kątem dość często występujących chorób oczu, do jakich zalicza się przede wszystkim zaćma, jaskra, czy zapalenie spojówek.

Leczenie jaskry – zbadaj wzrok we właściwym czasie

Choroba oczu jaką jest jaskra może wystąpić już po trzydziestym roku życia, dlatego tak ważne jest badanie się również w młodym wieku. Samo leczenie jaskry jest uzależnione od poziomu zaawansowania choroby, a co za tym idzie jest szybsze i łatwiejsze wtedy, gdy choroba jest w początkowym stadium rozwoju.

Jaskra leczona jest zarówno za pomocą leków, głównie są to krople do oczu, przy pomocy laseroterapii oraz operacyjnie. Ta ostania metoda jest konieczna, gdy jaskra zaatakowała już całe oko, a inne metody zawiodły bądź nie są możliwe do zastosowania. Każde ze wspomnianych sposobów leczenia ma na celu obniżenie ciśnienia w gałce ocznej, a najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą jest wspomniane już leczenie laserowe.

W zależności od tego jaki stopień zaawansowania jaskry zostanie u nas wykryty, lekarz okulista stara się dobrać właściwe leczenie, które zapewni nam powrót do zdrowia. Jeżeli leczenie laserowe nie będzie przynosiło pożądanych rezultatów, lekarz podejmuje decyzje o wykonaniu specjalistycznej operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *