Kantory w sieci – kiedy dostanę swoje pieniądze?

Klasyczna wymiana walut nie jest operacja specjalnie skomplikowaną. W Internecie jednak sytuacja nie jest tak oczywista, ale internetowe kantory wymiany walut oferują nam znakomite warunki współpracy, więc warto jest się nimi zainteresować. Pozostaje jedynie pytanie, ile trzeba będzie czekać na nasze pieniądze, ponieważ mechanizm z wysyłaniem gotówki i jej odsyłaniem wydaje się czasochłonny. W rzeczywistości na szczęście jest to mechanizm niemal natychmiastowy.

Klasyczna wymiana

Klasyczna wymiana walut to po prostu przekładanie pieniędzy z ręki do ręki. Jedziemy do kantoru, kładziemy walutę na ladzie i zaraz dostajemy za nią pieniądze w innej walucie. Transakcja jest natychmiastowa. W banku odbywa się ta operacja tak samo. Trzeba jednak zaznaczyć, że w klasycznym kantorze nie jest tak różowo, ponieważ do kantoru trzeba jeszcze dojechać. A to może zająć dużo czasu. Do banku dojeżdżać nie trzeba, ponieważ tutaj można odpowiednią operację zlecić rzez bankowość internetową, ale to nie będzie specjalnie korzystne pod względem finansowym.

Transakcja kantorach online

Gieldawalut.com oraz podobne kantory działające w sieci są w dużej mierze podobne do sklepów internetowych i do samych banków. Samo prezentowanie oferty wygląda jak typowy sklep w Internecie, a mechanizm nie różni się za bardzo od tego, co wykonują banki w czasie wymiany walut.

Kantor online prezentuje nam ofertę polegającą na wskazaniu kursu, po jakim można dokonać transakcji. Kiedy jest on zaakceptowany, z jednego konta wypływają środki, a na drugie wpada ich ekwiwalent w innej walucie. Internetowy kantor wymiany walut robi zatem dokładnie to, co robi bank w czasie wymiany walut i tak naprawdę wszystkie operacje odbywają się w banku. Różnica polega tylko na tym, że do przeprowadzenia transakcji wykorzystywane są nie konta należące bezpośrednio do banku, ale konta należące do kantoru internetowego.

Z punktu widzenia klienta te różnice nie maja większego znaczenia, ponieważ wszystkie transakcje traktowane są jako transakcje wewnętrzne banku, a to oznacza, że ich przeprowadzenie jest w zasadzie natychmiastowe. Najczęściej nie pojawiają się też żadne dodatkowe opłaty, nawet jeśli do transakcji wykorzystuje się dwa różne banki, ponieważ kantory internetowe posiadają swoje rachunki we wszystkich większych bankach w naszym kraju. Dlatego każda operacją jest dla nich operacją wewnętrzną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *